niedziela, 31 października 2010

30.10.2010. STADION MIEJSKI w PRUSZCZU GD.

O godz. 15 00 rozpoczął sie mecz 11 kolejki o awans do 4 ligi jeżeli chodzi o gości z Kębłowa [o ciężko do rozszyfrowania nazwie WIKĘD ]a gospodarzami zawodów, którzy bronia się przed spadkiem do A- klasy.
Czarni Pruszcz już w 2 min meczu stracili bramkę silnym strzałem tuż zza pola karnego. Może za bardzo rozluźnieni , może nie dogrzani a może ostro świecące słońce przeszkodziło bramkarzowi .
Szybko i dosyć przypadkowo strzelona bramka kreowała styl i taktykę oczywiście jeżeli chodzi o pierwszą połowę.
Gospodarze dosyć składnie rozgrywali piłkę ,z tym do 30-go metra bramki gości. Czym bliżej bramki tym gorzej. 12 m, strzela Paulewicz z lewej strony 13 min kopia akcji z drugiej strony [strzelał Gajowniczek].20 min- wolny z 20 m i nic. Goście momentami zamknięci na swoim polu karnym umiejętnie sie bronią wyprowadzając 3 groźne kontry, z których na szczęście nic nie wyszło - ale do czasu....

Po przerwie gospodarze wyszli na boisko z jedną korektą tj Sikorski za Lewandowskiego.
Dobiega 58 min i czarni przegrywają już 0-2.Wyszli na boisko dobrze zmotywowani przez trenera bo prawie nie schodzili z połowy WIKĘDU próbując atakiem pozycyjnym rozpracować zespół przyjezdny. Wystarczyło jednak niezrozumienie Knotowskiego z Kopciem i szybko rozegrana kontra lewą stroną [Kiedyk nie zdążył za akcją] i wynik meczu ostatecznie został ustalony i jak to sie mówi ;poszedł w świat.;
O zgrozo; czarni mogli jeszcze wrócić do gry a to za sprawą Gajowniczka w 78 min [ z bliska] lub Sikorskiego w 80 min, który jeszcze parę lat wstecz w takich sytuacjach strzelał 10 na 10. Ale czas biegnie do przodu i dla piłkarza i ... dla dzisiejszego spotkania.

Mecz był dosyć żwawy [momentami], jednak nastąpiło zbyt duże spustoszenie w kadrze zespołu w przerwie zimowej, szczególnie jeżeli chodzi o napastników do tego stopnia że jak Kopeć czy Paulewicz nie strzelają bramek to efekt końcowy jest jaki jest.
Remis był jak najbardziej w zasięgu -jednak wartościowych punktów tej jesieni czarni widać muszą szukać na wyjazdach- powodzenia.
GRALI ; Wożniak,Kiedyk, [Kwiatkowski -debiut],Malinowski, Reutt, Ptach,Kusz , Kopeć,Paulewicz, Knotowski, Gajowniczek,Lewandowski [Sikorski].